Wrz 06 2019

Oparzenia słoneczne – jak sobie z nimi radzić?

Published by at 11:39 am under Uncategorized

Lato to ulubiona pora roku wielu osób. Słońce sprzyja przyjemnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu i pozwala nam zgromadzić spore zapasy witaminy D. Niestety, zbyt długie przebywanie na słońcu może mieć dla nas bolesne konsekwencje. Oparzenia słoneczne nie są niczym rzadkim i mogą się przytrafić zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jak zatem możemy się chronić przed oparzeniami tego typu oraz jak je załagodzić jeśli już się nam przytrafią?

Chroń się przed oparzeniami słonecznymi

Słońce ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, ale tak jak wszystko inne musimy je sobie dawkować w racjonalnych ilościach. Nie przesadzajmy zatem z opalaniem, czy też po prostu z przebywaniem na słońcu. Zwłaszcza w godzinach największego nasłonecznienia, czyli pomiędzy 11 a 16.

Pamiętajmy również o zastosowaniu wszelkich możliwych środków zabezpieczających we właściwy sposób naszą skórę przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Kremy do opalania z wysokim filtrem to w tym przypadku podstawa. Taki kosmetyk należy sobie zaaplikować przynajmniej 20 minut przed wyjściem na słońce i powtarzać tę czynność co 2 godziny lub po wyjściu z wody. Skórę możemy także chronić nosząc przewiewną odzież z długimi rękawami, kapelusze z szerokim rondem i rzecz jasna okulary przeciwsłoneczne.

Oparzenia słoneczne - jak sobie z nimi radzić?

Skuteczne łagodzenie oparzeń słonecznych

Kiedy jednak przesadzimy z ilością słońca, pojawia się pytanie: co na oparzenia słoneczne warto jest zastosować? Piekąca skóra może w realny sposób uprzykrzyć nam codzienność, dlatego należy działać jak najszybciej. W pierwszej kolejności powinniśmy w dowolny sposób schłodzić skórę, na przykład przy pomocy lodu zawiniętego w ściereczkę lub ręcznik. Warto też sięgnąć po sprawdzone preparaty przyśpieszające gojenie się poparzonej skóry. Dobrym wyborem może być chociażby żel hydrokoloidowy Help4Skin, który dodatkowo zmniejsza ból, chłodzi i tworzy barierę ochronną na skórze. Stosując go regularnie przez odpowiednią ilość czasu, nasza skóra będzie w stanie szybko się zregenerować i powrócić do dobrej kondycji.

Więcej na https://www.help4skin.pl/oparzenia/jak-nie-zepsuc-sobie-wakacji-przez-oparzenie-sloneczne

No responses yet

Comments are closed at this time.

Trackback URI |


Blogi. Darmowe Blogi.